avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate Adelin123221

Activitate Adelin123221

Buna ziua!In Aprilie 2021 am fost depistat cu o alcoolemie de 0.43 in etilotest,iar la analize 0.63 si 0.30.După 6 luni am fost chemat la secție,am luat o amenda contravenționala si am fost trimis la parchet pentru un document necesar recuperării permisului,însă la parchet mi s-a comunicat ca dosarul nu imi este soluționat .De atunci nu mai am nici o informație.Ce ar trebui sa fac?
Am inteles.Multumesc!
Din cauza ca a trecut prea mult timp fara sa am vreun raspuns in cazul dosarului,iar avocatul spune ca e normal sa dureze atat,mi se pare ca nu se implica,
Buna seara!Acum exact 4 luni am fost depistat cu 0.43 alcolemie in aer expirat!As avea cateva intrebari:
Exista posibilitatea de a nu se putea plati analizele?
In cat timp pot ajunge acestea la politie?
Mentionez ca am fost sa platesc analizele,insa doamnele de acolo au zis ca nu este posibil asa ceva.Am angajat un avocat si cand i-am mentionat nu mi-a raspuns nimic.De patru luni nu am nici o scrisoare sau raspuns,iar avocatul a zis ca atat dureaza,asa e procedura.Ar trebui sa caut alt avocat?
Am uitat sa mentionez ca nu am mancat aproape nimic toata ziua...E posibil sa influenteze negativ rezultatul?
Cu siguranta am sa fac asa.Multumesc
Buna ziua!Aseara,dupa ce de la ora 20 45 pana la 23 am consumat 6 sticle de bere de 0.33l cu 4.5% alcool,La ora 23 45 am fost oprit de politie,din aparatul etilotest a rezultat valoarea de 0.43,dupa vreo 30 de minute am ajuns la analize si mi s-au recoltat probe de sange...La ce pot sa ma astept?