avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie 0,43 in etilotest,la ce valori ar trebui sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie 0,43 in etilotest,la ce valori ar trebui sa ma astept de la analize

Buna ziua!Aseara,dupa ce de la ora 20 45 pana la 23 am consumat 6 sticle de bere de 0.33l cu 4.5% alcool,La ora 23 45 am fost oprit de politie,din aparatul etilotest a rezultat valoarea de 0.43,dupa vreo 30 de minute am ajuns la analize si mi s-au recoltat probe de sange...La ce pot sa ma astept?
Pentru celeritate solicitați sa achitați dvs contravaloarea buletinului toxicologic.
~ Conținut șters la cerere ~
Cu siguranta am sa fac asa.Multumesc
Am uitat sa mentionez ca nu am mancat aproape nimic toata ziua...E posibil sa influenteze negativ rezultatul?
Ce valori o sa aveti la alcoolemie, nu va poate spune nimeni acum cu certitudine, oricum o sa fie peste limita legala.
In continuare, angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! in data de 1 august 2021 la ora o3 10 dimineata am ... alexandru.31 alexandru.31 Buna seara! In data de 1 August 2021 la ora o3 10 dimineata am fost oprit de un echipaj de Politie pentru o verificare de rutina, mi sa cerut documentele la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 ... Costel88 Costel88 Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 si am fost dus la recoltarea probelor biologice. Ar fi bine sa imi pun un avocat sau sa astept ... (vezi toată discuția)
Recalculare alcoolemie nelutu30 nelutu30 salutare , oameni buni are cineva ideie cat poate sa dureze o recalculare de alcoolemie ? merg pe-a sasea luna decand stept un raspuns am si platit 510 lei ... (vezi toată discuția)