avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate MMRS

Activitate MMRS

Am facut sesizare la Politie si am primit raspuns ca , camerele sunt ale Asociatiei de proprietari dupa cum le-a declarat vecinul care a montat camerele ( fiind prieten cu Presedintele asociatiei de proprietari ) , acesta din urma confirmandu-le povestea politistilor.
Va multumesc mult pentru sfaturi si timpul alocat: am sa mai fac adrese
Evident cu o carpa , punga , folie , etc ; exclus distrugere sau vandalizare ; am facut sesizare la Agentia responsabila cu GDPR de ceva vreme dar nu am primit nici un raspuns. Deci se incalca ceva lege prin acoperire ?
Ce risc daca acopar o camera de supraveghere din holul blocului unde locuiesc ? ... un vecin a montat camere de supraveghere la fiecare nivel (p+2) pretinzand ca sunt ale asociatiei de proprietari , cea pe care vreau sa o acopar fiind la 2.5 metri de usa mea .
Up date
A fost sedinta vineri 04.06.21. Am fost primit in apartament , am luat loc la masa cu inca 4 vecini (din 9) asteptind sa vina si ceilalti 4 ; dupa 7-10 min. de asteptare am fost intrebat de proprietarul apartamentului ,unde se tinea sedinta ,daca am imputernicire notariala ( ap. nostru e pe numele soacrei) . I-am raspuns ca am imputernicire scrisa si semnata , moment in care s-a ridicat de la masa venind langa mine , zbierind sa ies afara din casa lui . Nu i-am raspuns dar m-am adresat Presedintelui propunindu-i sa tinem sedinta intr-un spatiu comun . Mi-a raspuns ca ei s-au hotarit sa o tina in acel ap. etc. , etc. Intr-un final avenit Politia si mi-a spus sa parasesc apartamentul respectiv . Sedinta s-a tinut eu nestiind nici in clipa de fata ce s-a hotarit . Ce pot sa fac ?
Va multumesc pt sfat si interesul acordat .
Ma poate cineva ajuta cu un sfat ?
Mi s-a spus explicit de catre proprietarul apartamentului unde se tin sedintele ca nu ma mai primeste " la el in casa " . Ce pot sa fac ? Daca se ia o hotarare , care o sa ma priveasca si pe mine , fara sa-mi pot spune punctul de vedere ? P.S. Intre timp s-a stabilit urmatoarea sedinta pe 04.06.21 ; deci problema mea a devenit presanta .
Am sa urmez sfaturile d-voastra . Va multumesc .