avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate Emanuel333

Activitate Emanuel333

Discuție Dosar la CCR:
Dosar la CCR

Buna seara!
Am si eu nitel nevoie de ajutor ca vreau sa dau o lege jos si vreau sa pun accent pe abuz, arbitrar si transparenta, poate mai gasesc niste chichite ca sa fortez legiuitorul sa ofere informatii cum a ajuns la concluzia aia cand a dat legea si ceva de abuz si arbitrar.
Buna ziua!
Ce inseamna SECŢIA A II-A CIVILĂ, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL?
Răspuns la discuția certificatul de grefa
Se poate si prin email?
Răspuns la discuția certificatul de grefa
Si ce face Anaf ul nu e abuz? Adica ar trebui sa stie ca am proces si nu are putere executorie .
Răspuns la discuția certificatul de grefa
Multumesc. si la ce judecatorie tre sa contesc inscrisurile trimise de la anaf pentru decadere?
Am si eu o intrebare ce e certificatul de grefa?
imi trebuie ca sa nu fiu executat silit de anaf ca mai am sanse la apel si ma chinui de un an cu amenda aia.
Daca instanta a admis sesizarea CCR dar a respins plangerea ca neintemeiata ce inseamna asta?
Răspuns la discuția Prea mult strica
mai am ceva de dat jos chiar daca stiu ca am castigat si nu mai sunt restrictii doar de principiu.
Răspuns la discuția Prea mult strica
Vreau sa arat la CCR ca unele masuri impotriva covit is prea restrictive in raport cu pericolul care s-a incercat a se inlatura, cred ca are legatura cu un caracter proportional al masurii care nu e dovedit.
Buna seara!
Este un termen latin in justitie care se traduce ca (prea mult strica)?
O sa ma duc pana la CCR sa dau jos o lege sau sa incerc macar si am nevoie sa stiu.