Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SECŢIA A II-A CIVILĂ, DE CONTENCIOS ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

SECŢIA A II-A CIVILĂ, DE CONTENCIOS ...

Buna ziua!
Ce inseamna SECŢIA A II-A CIVILĂ, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL?
Este o secție s unei.instantei unde se judeca litigii civile,de drept fiscal și de contencios administrativ,asa cum exista secții penale,de dreptul.afacerilor litigii de munca etc.