avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Prea mult strica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Prea mult strica

Buna seara!
Este un termen latin in justitie care se traduce ca (prea mult strica)?
O sa ma duc pana la CCR sa dau jos o lege sau sa incerc macar si am nevoie sa stiu.
Cel mai recent răspuns: Emanuel333 , utilizator 13:04, 7 Iunie 2022
in cazul asta, prea putin strica sigur. ar trebui sa dati detalii, ca un dicton se poate sa nu va ajute la ccr
Vreau sa arat la CCR ca unele masuri impotriva covit is prea restrictive in raport cu pericolul care s-a incercat a se inlatura, cred ca are legatura cu un caracter proportional al masurii care nu e dovedit.
nu mai aveti ce da jos ca nu mai e nicio restrictie
mai am ceva de dat jos chiar daca stiu ca am castigat si nu mai sunt restrictii doar de principiu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profesia de traducator autorizat Andri474 Andri474 Daca mai este cineva pe acest forum cu experienta in domeniu, as avea cateva intrebari: 1. Cat de profitabila este profesia asta? Pentru un cunoscator de ... (vezi toată discuția)
Împrumut fãrã acte întocmite cornelia05 cornelia05 Buna seara! O prietena a acordat unui verisor de al sotului ei, aflat in străinătate, un mic împrumut, in vederea achitarii unei datorii la o persoana ... (vezi toată discuția)
Itm lilicrin lilicrin Are dreptul ITM-ul sa divulge informatii privind situatia firmei mele si a angajatilor mei ? Domnul primar imi verifica firma la toate institutiile dupa cate ... (vezi toată discuția)