Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Prea mult strica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Prea mult strica

Buna seara!
Este un termen latin in justitie care se traduce ca (prea mult strica)?
O sa ma duc pana la CCR sa dau jos o lege sau sa incerc macar si am nevoie sa stiu.
in cazul asta, prea putin strica sigur. ar trebui sa dati detalii, ca un dicton se poate sa nu va ajute la ccr
Vreau sa arat la CCR ca unele masuri impotriva covit is prea restrictive in raport cu pericolul care s-a incercat a se inlatura, cred ca are legatura cu un caracter proportional al masurii care nu e dovedit.
nu mai aveti ce da jos ca nu mai e nicio restrictie
mai am ceva de dat jos chiar daca stiu ca am castigat si nu mai sunt restrictii doar de principiu.