avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Activitate aniriris

Activitate aniriris

Discuție drepturi
va intreb altfel.Daca sunt absolventa si ma angajez fara ajutorul AJOFM pot beneficia de prima de angajare,de incadrare.Prima de instalare stiu ca nu pot primi fara ajutorul lor.va rog din suflet sa-mi raspundeti repede.multumesc

Sunt absolventa de facultate si in cateva zile ma voi angaja.Am terminat teatru si voi fi actrita intr-un teatru de provincie.Am auzit de o prima de instalare daca-ti schimbi domiciliul si daca te angajezi dupa absolvire.Cei de la somaj mi-au spus ca nu pot beneficia de aceata prima deoarece nu sunt somera cu indemnizatie.Mentionez ca m-am inscris la somaj dar sunt colaboratoarea unui teatru si nu beneficiez de ajutor de somaj.De la somaj am primit o hartie pe care directorul teatrului trebuie s-o trimita la somaj cu ce posturi vacante are,iar ei sa ne trimita pe noi.Legea nu este clara deloc.nu stiu cum sa procedez.va multumescanticipat
nu-mi spuneti sa caut in codul munci ca nu se specifica nimic clar
Sunt absolventa de facultate si in cateva zile ma voi angaja.Am terminat teatru si voi fi actrita intr-un teatru de provincie.Am auzit de o prima de instalare daca-ti schimbi domiciliul si daca te angajezi dupa absolvire.Cei de la somaj mi-au spus ca nu pot beneficia de aceata prima deoarece nu sunt somera cu indemnizatie.Mentionez ca m-am inscris la somaj dar sunt colaboratoarea unui teatru si nu beneficiez de ajutor de somaj.De la somaj am primit o hartie pe care directorul teatrului trebuie s-o trimita la somaj cu ce posturi vacante are,iar ei sa ne trimita pe noi.Legea nu este clara deloc.nu stiu cum sa procedez.va multumesc