avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Activitate Gyongyi Băleanu

Activitate Gyongyi Băleanu

Așa este,doar că normalul nu mai e normal.multumesc
Nu o deranjează cu absolut nimic,dar sunt niste oameni imposibili,ei de fapt nici nu vad din curtea lor la mine in curte,decât din gradina Problema că eu și încă 3 vecini împreună i am făcut plângere pt .cos de fum prea jos ,și ne afuma zi de zi ..
Drept răzbunare m a reclamat.sibtot așa și pe ceilalți vecini....
Buna seara
In urma cu multi ani am construit o copertina langa casa acoperita cu fibra de sticla ondulata.in 2018 sub greutatea zăpezii a cedat și având asigurare extinsa am primit bani pt refacerea acesteia.nu am mai folosit acel material ,ci tabla lindab mult mai rezistenta .nu este construcție închisă,ci doar acoperiș cu niște stâlpi de susținere .vecina m a reclamat la primărie că am acoperit cu tabla lindab ,și nu am luat autorizație.Va întreb respectuos,pt așa ceva am nevoie de aprobare de la primărie fiind în curtea proprie,nederanjand pe vecini.ei nu au nici o legătură cu acesta.
Va mulțumesc
Buna ziua
Stau la casa ,vecinii mei și au construit o camera in spate langa casa lor unde se încălzesc la soba cu lemne.E ok,alegerea lor,doar că au cos mult jos fata de acoperișul lor,și tot fumul vine la noi in curte.am făcut plângere la primăria Reșița cei trei vecini deranjați de acești vecini,dar nimeni nu ne a rezolvat problema.Este vreo posibilitate de rezolvare?multumesc
Buna ziua
Soțul meu in urma unui A v c grav,este încadrat în handicap grad 1,hemiplegie și afazie mixta.nu scrie,nu citește..
Avem casa proprietatea noastra,as vrea sa o vand și să cumpărăm in alt oraș aproape de familia fiicei noastre. curatela pt administrarea banilor și sunt și îngrijitoarea lui.Cum pot vinde casa ,daca el nu poate semna?mă puteți lămuri va rog?este vreo lege în această privință?mulțumesc.