avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Activitate Șerban Adrian Nicolae

Activitate Șerban Adrian Nicolae

Bună dimineața! Pe data de 03.02.2022 am primit somație prin poștă de la primărie că am o amendă de 130 lei pentru o trecere din 22.08.2020. Menționez următoarele: Am plătit acel peaj luni 24.08.2020,dimineață la 6.30. Datele contravenientului sunt greșite,mai exact blocul,eu stau la 5A1 și procesul verbal e întocmit pe 5A,conform copiilor de la primărie și poștașul tot acolo a dus plicul și din start mi s-a eliminat dreptul de a plăti jumătate în 15 zile. Termenul de prescripție a fost depășit întrucât adresa fiind greșită plicul a fost dus la acea adresă și la primărie nu era în 2021 când am plătit impozitul, abia în 2022 am primit somație de plată. Poate fi declarat nul procesul verbal? Mulțumesc!
Bună ziua! În data de 22 august 2020 sâmbăta jur de ora 11.00 am trecut pe podul de la Fetești, am trimis mesaj seara pe 23 august la ora 22.00 dar din motive necunoscute confirmarea mi-a venit luni dimineață pe 24 la ora 6.30. Procesul verbal nu mi-a venit prin poștă dar am primit somație de la primărie în 2022 că în 2021 nu era nici la ei. Menționez că adresa contravenientului este greșită mai exact blocul. Trecerea am plătit-o și trebuie să plătesc amenda întreagă pentru că au greșit blocul. Se poate anula procesul verbal?Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Răspuns la discuția Numele completat gresit in PV
Bună ziua! Dacă în procesul verbal trimis de cnadr în 2020 mi-au greșit adresa și la domiciliu nu am primit nimic iar la primărie a ajuns după 2 ani pot cere anularea procesului verbal? Mai exact au greșit blocul conform informațiilor primite telefonic de la primărie. Menționez că taxa de pod am plătit-o a doua zi la orele 22.00, după ce am trecut,dar mesajul de confirmare mi-a venit a treia zi, lunea la 6.30.