avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1160 soluții astăzi
Forum Activitate marianar

Activitate marianar



Pe langa acestea este necesara si o hotarare AGA.
Trebuie sa adaug acest lucru, dreprul d esemnatura, in fisa postului?

Multumesc
Buna ziua,

As dori sa dau drept de semnatura, pentru anumite contracte unui Manager de proiect. Cum trebue sa procedez si ce acte trebuie intocmite.

Multumesc!
Mariana R
Buna dimineata,

La stabilirea indemnizatiei pentru cresterea copilului in afara de veniturile salariale din ultimile 12 luni evidentiate in adeverinta de salariat cu contract individual de munca se pot lua in calcul si veniturie obtinute din PFA?
Cum se procedeaza daca da?

Multumesc!
Mariana
Sotia este avocat in Baroul Bucuresti. Sa inteleg ca cei din barou nu primesc acest salariu mediu? Dar in CIC poate intra?Care e procedura? Stie cineva?

Multumesc!
Mariana
Buna ziua,

Sotia unui salariat a nascut, acesta nefiind angajata cu contract de munca. Ea practica o profesie liberala. Pot sa-i ofer tatalui acest salariu mediu pe unitate conf. art 51 lit c din CCM?
In afara de declaratia sotiei ca nu e angajata cu CIM si certificatul de nastere al copilului mai am nevoie si de alte acte.


Multumesc!

Mariana
Buna seara,

Am un angajat care are functia de director tehnic - nu are studii superioare, conform cod cor nu trebuie sa aiba neaparat studii superioare, nivel de studii nedefinit.
Salariul minim cu care poate fi incadrat este 600 ron? Este ok?

Multumesc,
M
Răspuns la discuția functia de consilier economic
este unu dintre asociati si vrea sa fie consilier economic...:D si m-am gandit ca ar fi ok sa-l incadrez in aceasta functie avand in vedere ca in cor la nivel de instruire scrie "nedefinit".
Am sunat si la ITM la inspectorul de serviciu, de 2 ori, unul mi-a zis ca e ok, altul ca nu e ok #-o

Multumesc!

M
Buna seara,
Doresc sa modific functia unui angajat iar aceasta sa fie"consilier economic" cod cor 111019 pt care conform cor se cer studii superioare dar nu neaparat. Angajatul a terminat facultatea de matematica dar nu are alte cursuri in domeniul economic. Este ok sa-l incadrez in aceasta functie?
Multumesc!
Seara buna!

Mariana
Răspuns la discuția studii pt functie
Puteti fi mai explicit..nu inteleg raspunsul..:)

Multumesc,
Buna ziua,

Pentru functia de expert economist in economie generala in afara de studiile superioare salariatul trebuie sa aiba un curs ceva care sa ateste ca este expert.
Salariatul a terminat facultatea Finante, asigurari, banci si burse de valori. Pot sa-l incadrez in aceasta functie?

Multumesc,

Mariana R