Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Drept de semnatura in contractele comerciale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Drept de semnatura in contractele comerciale

Buna ziua,

As dori sa dau drept de semnatura, pentru anumite contracte unui Manager de proiect. Cum trebue sa procedez si ce acte trebuie intocmite.

Multumesc!
Mariana R
Incheiati un contract de mandat in care sa specificati in clar si la obiect toate drepturile cu care il investiti pe respectivul manager, sau daca deja aveti un contract pe un anume proiect puteti face specificatii de mandat intr-un act aditional ca parte integaranta din contract.
daca aveti calitatea de administrator al firmei faceti o decizie prin care specificati expres limitele mandatului ptr managerul de proiect

Pe langa acestea este necesara si o hotarare AGA.
Trebuie sa adaug acest lucru, dreprul d esemnatura, in fisa postului?

Multumesc