avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1389 soluții astăzi
Forum Activitate Alexa_654

Activitate Alexa_654

Fondul de Garantare a spus ca plateste dar nu mai raspunde si nu a platit nimic. Ce pot sa fac?
Ala nu a platit de 7 luni si nu raspunde.

Pascal19 a scris:

chemati in garantie Fondul de Garantare al Statului ce a preluat sarcinile de despagubire ale CITY

Am avut un accident si City Insurance nu plateste, ca nu mai exista. Pot sa cer bani de la ala care a facut accidentul?
Fondul de Garantare a Asiguratilor este obligat sa platesca, sau doar daca vor? Exista o lege?
Am primit de la Fondul de Garantare a Asiguratilor ca imi platesc paguba la masina si daca o accept. Am acceptat si nu mai am auzit nimic de 5 luni, si nu mai primesc nici un raspuns. Cum sunt pasi urmator care trebuie facut?
Va multumesc.
Nu dar ma refer dupa ce a prins pe cineva. Este obligat sa aplica sanctiune conform legi sau poate sa spuna, e ok alta data sai fi mai atent. Ma refer la dreptul de egalitate, adica nu poti sa lasi pe unu si altul il pedepsesti? Adica daca a aflat sau chiar a prins pe cineva, este obligat sa il sanctioneaza?
Nu inteleg logica.

Si in caz ca nu aplica legea este o infractiune ?
Multumes adica politistul trebuie sa aplica legea?
Daca cineva incalca legea si merge cu masina la rosu.
Exista o lege unde un politist poate sa faca doar o avertizare? Sau trebuie aplicat legea?
Multumesc