avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Am avut un accident si City Insurance nu plateste, ca ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Am avut un accident si City Insurance nu plateste, ca nu mai ...

Am avut un accident si City Insurance nu plateste, ca nu mai exista. Pot sa cer bani de la ala care a facut accidentul?
Cel mai recent răspuns: Alexa_654 , utilizator 11:57, 1 Iulie 2022
chemati in garantie Fondul de Garantare al Statului ce a preluat sarcinile de despagubire ale CITY
Ala nu a platit de 7 luni si nu raspunde.

Pascal19 a scris:

chemati in garantie Fondul de Garantare al Statului ce a preluat sarcinile de despagubire ale CITY

Fondul de Garantare a spus ca plateste dar nu mai raspunde si nu a platit nimic. Ce pot sa fac?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, pe data de 6 octombrie am fost accidentat de un camion ... cas_ady cas_ady Buna ziua, Pe data de 6 Octombrie am fost accidentat de un camion ce avea asigurare la City Insurance, in aceeasi zi am am trimis cererea la Fondul de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! v-as ruga frumos sa ma ajutați cu o îndrumare, ... Alin09 Alin09 Bună ziua! V-as ruga frumos sa ma ajutați cu o îndrumare, un sfat, cu privire la următoarea situație. În luna martie am fost implicat intr-un accident ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, În cazul falimentului city insurance, dacă asigurătorul ... mariustz mariustz Bună ziua, În cazul falimentului city insurance, dacă asigurătorul avea de plătit daune morale în valoare de 800.000 lei unei persoane în urma ... (vezi toată discuția)