avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate Smokefl0w

Activitate Smokefl0w

Salutare!

Poate sunteti la curent cu noile schimbari care vor fi la examenul auto si la codul rutier in 2022 las mai jos un link. Stiu ca s-a anuntat acum vreo luna, insa cum pot vedea in ce stadiu este acest proiect de lege si de cand se vor aplica noile reguli?


[ link extern ]


Ma intereseaza partea cu examen oriunde in tara in special.

Ps. Ma intereseaza totusi daca exista vreun portal in care poti controla statusurile proiectelor de lege
Viza de Flotant - Examen auto Bucuresti

Salutare, detin viza de flotant in Bucuresti, am facut scoala am dat si examen practic insa am picat, viza o sa imi expire curand. Trebuie sa fac alta viza ca sa ma pot inscrie iarasi la examen? Sau pot sa dau in Bucuresti chiar daca expira viza de flotant?

Si alta intrebare, daca as vrea acum sa dau examenul practic in localitatea unde am adresa din buletin acum este posibil? Sau trebuie sa fac scoala iarasi acolo?

Multumesc
Ok dar daca ma evacueaza cu forta, la modu ca imi tot zice, face galagie, adica nu imi permite sa stau in liniste, dupa ce plec pot sa fac o plangere sau ceva?
Okey, si in situatia de fata. Ce ii pot face legal daca ma evacueaza?
Am un contract de inchiriere neinregistrat la ANAF, propietarul insista sa eliberez garsoniera desi mai am 9 luni de contract. Eu o sa plec zilele astea ca nu vreau sa stau sa ma cert, dar ce pot face legal? Il pot da in judecata si sa castig ?

In contract la reziliere scrie asa:

Partile pot rezilia unilateral contractul doar in ultimele 30 de zile de valabilitate cu exceptia situatiei de neplata a Chiriei.
..
Daca reziliera a fost facuta de propietar acesta continua sa aibe obligatia de a pune Apartamentul la dispozitia Chiriasului pana pe data xx-mai-2023.