avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate Georgel96

Activitate Georgel96

Bună seara.daca îmi este suspendat permisul pe 90 de zile și în acest timp mi sa deschis alt dosar pt conducere cu permis suspendat.dupa acele 90 de zile pot cere o dovada pt a conduce pana se finalizează dosarul si primesc pedeapsa pt al doilea dosar?
Un răspuns dacă se poate mar ajuta va rog frumos

Georgel96 a scris:

Si daca au trecut doar 4 ani pana acuma inseamna ca nu sa împlinit termenul de reabilitare? Si ca instanta poate dispune executare la pedeapsa mea ca am condus cu permisul suspendat.polițistul care se ocupa de dosarul din prezent zice ca doar o suspendare sau o amenda.ca mi se ia de la zero

Si daca au trecut doar 4 ani pana acuma inseamna ca nu sa împlinit termenul de reabilitare? Si ca instanta poate dispune executare la pedeapsa mea ca am condus cu permisul suspendat.polițistul care se ocupa de dosarul din prezent zice ca doar o suspendare sau o amenda.ca mi se ia de la zero
1 an si 2 luni închisoare si sa dispus suspendarea sub supraveghere timp de 2 ani
In cea ce privesc antecedentele penale.in 06 11 2018 am primit hotărârea judecătorească cum ca am condus Baut.cea ce sa finalizat dosarul si tot ce mia dat instanta cu bine. As vrea sa mai știu acel termen de reabilitare in cat timp se împlinește.pentru ca în 20 10 2022 mi sa deschis un dosar penal pt conducere fără permis fiind suspendat pe 90 de zile.Va multumesc si scuzati deranjul
Va multumesc foarte mult.in cea ce privește antecedentele penale da sunt.in 06 11 2018 am primit hotărârea judecătorească cum ca am condus Baut.cea ce sa finalizat dosarul si tot ce mia dat instanta cu bine. As vrea sa mai știu acel termen de reabilitare din 2018 in cat timp se împlinește
Am fost prins de politia locala și mi sa făcut un proces verbal din care a rezultat 2 puncte de penalizare pt parcare. Dupa 2 săptămâni am fost sunat sa merg la politie sa imi pună întrebări.si mi sa deschis un dosar penal care urmează sa fie cercetat
Buna seara am întrebare va rog frumos care poate sa îmi răspundă....am condus din motive proaste și fără sens,in timp ce aveam permisul suspendat pe 90 de zile.la ce sa ma astept va rog frumos sa ma ajutați cu un răspuns mai concret inafara de ce spune legea
Da am inteles deci ce am eu in proces verbal este doar 101/3/c dar ei au aplicat alta pedeapsa care nu mia fost data în scris doar verbal cand am mers la ei ca da este o greșeală pe proces verbal dar în calculator le apare ca am pe 90 de zile fără drept de reducere a pedepsei
Articolul 101/3/c
Nu am fost sancționat deloc inainte in urma poate chiar cu un an sau mai bine. Eu eram pe contrasens într-o parcare prin evitarea unui obstacol si un pieton pe bicicleta înaintea treceri de pietoni aproximativ 5 7 m părăsind trecere si neasiguranduse a întrat în fața mea.presupun ca de aici sa devina culpa comuna si sa fiu sancționat cu 90 de zile?