Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Antecedente penale - conducere sub influența ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Antecedente penale - conducere sub influența alcoolului, reabilitare

In cea ce privesc antecedentele penale.in 06 11 2018 am primit hotărârea judecătorească cum ca am condus Baut.cea ce sa finalizat dosarul si tot ce mia dat instanta cu bine. As vrea sa mai știu acel termen de reabilitare in cat timp se împlinește.pentru ca în 20 10 2022 mi sa deschis un dosar penal pt conducere fără permis fiind suspendat pe 90 de zile.Va multumesc si scuzati deranjul
Care a fost soluția în 2018?
1 an si 2 luni închisoare si sa dispus suspendarea sub supraveghere timp de 2 ani
Trebuia sa treacă 5 ani de la hotărârea definitiva.
Si daca au trecut doar 4 ani pana acuma inseamna ca nu sa împlinit termenul de reabilitare? Si ca instanta poate dispune executare la pedeapsa mea ca am condus cu permisul suspendat.polițistul care se ocupa de dosarul din prezent zice ca doar o suspendare sau o amenda.ca mi se ia de la zero
Un răspuns dacă se poate mar ajuta va rog frumos

Georgel96 a scris:

Si daca au trecut doar 4 ani pana acuma inseamna ca nu sa împlinit termenul de reabilitare? Si ca instanta poate dispune executare la pedeapsa mea ca am condus cu permisul suspendat.polițistul care se ocupa de dosarul din prezent zice ca doar o suspendare sau o amenda.ca mi se ia de la zero