avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1063 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Antecedente penale - conducere sub influența ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Antecedente penale - conducere sub influența alcoolului, reabilitare

In cea ce privesc antecedentele penale.in 06 11 2018 am primit hotărârea judecătorească cum ca am condus Baut.cea ce sa finalizat dosarul si tot ce mia dat instanta cu bine. As vrea sa mai știu acel termen de reabilitare in cat timp se împlinește.pentru ca în 20 10 2022 mi sa deschis un dosar penal pt conducere fără permis fiind suspendat pe 90 de zile.Va multumesc si scuzati deranjul
Cel mai recent răspuns: Georgel96 , utilizator 21:53, 10 Noiembrie 2022
Care a fost soluția în 2018?
1 an si 2 luni închisoare si sa dispus suspendarea sub supraveghere timp de 2 ani
Trebuia sa treacă 5 ani de la hotărârea definitiva.
Si daca au trecut doar 4 ani pana acuma inseamna ca nu sa împlinit termenul de reabilitare? Si ca instanta poate dispune executare la pedeapsa mea ca am condus cu permisul suspendat.polițistul care se ocupa de dosarul din prezent zice ca doar o suspendare sau o amenda.ca mi se ia de la zero
Un răspuns dacă se poate mar ajuta va rog frumos

Georgel96 a scris:

Si daca au trecut doar 4 ani pana acuma inseamna ca nu sa împlinit termenul de reabilitare? Si ca instanta poate dispune executare la pedeapsa mea ca am condus cu permisul suspendat.polițistul care se ocupa de dosarul din prezent zice ca doar o suspendare sau o amenda.ca mi se ia de la zero

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara am întrebare va rog frumos care poate sa îmi răspundă....am ... Georgel96 Georgel96 Buna seara am întrebare va rog frumos care poate sa îmi răspundă....am condus din motive proaste și fără sens,in timp ce aveam permisul suspendat pe 90 ... (vezi toată discuția)
Conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice. care ar putea fi pedeapsa? CatalinDumitru1234 CatalinDumitru1234 Buna ziua , aseara am foat oprit pentru un control de rutina si am foat testat cu alcool testu rezultatul fiind 0,48 , am fost si mia luat si sange dar nu stiu ... (vezi toată discuția)
Dosar penal ionutdaniel ionutdaniel am condus sub influenta alcoolului adik mia iesit in alcooltest 1,20: si ma vut numerele expirate de altfel si permisul imi era suspendat ,am intrat cu ... (vezi toată discuția)