avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Activitate MihaelaMo

Activitate MihaelaMo

Bună ziua.As dori un sfat.Bunica din 2009 se judeca pentru bunurile fratelui decedat.in 2015 are un atac cerebral și face nepoților contract vanzare cumparare pe tot ce va dobândi din urma defunctul la nepoți.Intre timp ea își revine cu sănătatea și merge în instanta pana în 2021 cu acest proces chiar dacă vândut nepoților vrea cu orice preț sa câștige fructele acestei moșteniri.Din 2021 nepoții cu acest contract vanzare cumparare merg în instanta și vor sa continuie indiviziunea.Partea adversa vrea sa strice actul vanzare cumparare spunând ca nepoții sunt de rea credință ca trebuiau sa se prezinte din 2015 la procese și nu trebuia bunica sa meargă.Intrebarea se poate strica actul vanzare cumparare? Multumesc.Bunica a luptat sa lase ceva concret nepoților.Multumesc!
Bună ziua.Va rog frumos sa ma lămuriți și pe mine.Am fost parat intr un proces -apel.Iar eu am făcut apel incident.Pe portalul instantelor scrie ,respinge ca nefondate excepțiile tardivitatii inadmisibilitatea formulării apelului incident.Nu înțeleg termenii ,mi a fost respins apelul meu incident sau ....Multumesc
Bună seara .Am și eu o întrebare.Vecina mea și a făcut canalizare pe pământul meu.Acum ne am certat și vreau legal sa nu mai existe aceasta canalizare .Cum pot proceda legal sa și mute canalul pe proprietatea lor.Va multumesc anticipat
Bună seara .AM DE PLATIT O SULTA DUPA IESIREA DIN INDIVIZIUNE SI NU STIU UNDE UNDE SI CUM O POT PLATI.NU AM VORBITOR CU PARTEA ADVERSA DAR AS VREA SA PLATESC INAINTE DE A MI PUNE EXECUTARE .VA ROG AJUTATI MA TREBUUE SA FIE UN MOD SA POT PLATI INAINTE.MULTUMESC