avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate anton i

Activitate anton i

Discuție Demisie
Buna seara, vreau sa imi dau demisia de la locul de munca fara a sta in preavizul de 15 zile.Se poate ca angajatorul sa nu mai imi dea cartea de munca sau sa imi treaca pe ea vreo litera..ceva de genul????si mai vreau sa stiu daca acea litera mai conteaza in ziua de azi la angajare !!!!multumesc mult
Discuție Adeverinta
Buna seara,am si eu o intrebare: Cum as putea afla daca cartea mea de munca a fost depusa la ITM ?Ce fel de adeverinta sau ceva de genul as putea cere angajatorului ca sa aflu?Am dat cartea de munca angajatorului acum 2 sapt.

Multumesc mult!!
Discuție Angajat nou.
Am si eu o intrebare: m-am angajat de 6 zile la un hotel si nu mi s-a cerut nici un act de angajare pana acum!!!Am intrebat de ce si mi s-a raspuns ca sunt o luna de zile de proba!!Ce trebuie sa fac in situatia asta?Ca practic ma pot da afara in orice moment si nu am nici o garantie ca o sa ma plateasca?nu sunt obligati sa imi faca macar un contract de colaborare?

Multumesc!!!
Discuție Angajat nou.
Am si eu o intrebare: m-am angajat de 6 zile la un hotel si nu mi s-a cerut nici un act de angajare pana acum!!!Am intrebat de ce si mi s-a raspuns ca sunt o luna de zile de proba!!Ce trebuie sa fac in situatia asta?Ca practic ma pot da afara in orice moment si nu am nici o garantie ca o sa ma plateasca?nu sunt obligati sa imi faca macar un contract de colaborare?

Multumesc!!!