avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate kboomcat

Activitate kboomcat

Răspuns la discuția Daune morale prin ANPC
Problema e ca am dat deja telefoane prin care am anuntat deficienta , dar se pare ca nimeni nu ia nicio masura si timpul trece . Oricum mersi pentru raspuns.
Am facut o comada de doua produse la Altex.ro pe data de 06.07.2024 . unul din produse a sosit , celalalt nu. Am dat doua telefoane anuntandu-i de aceasta deficienta dar se pare ca nimeni nu a luat nicio masura deoarece in continuare produsul ( o imprimanta) nu a sosit. Produsul a fost platit din banii acordati de Guvern cadrelor didactice iar banii devin pierduti daca pana pe 1 August nu sint cheltuiti . Ce sanse am sa recuperez banii fizic ( deoarece daca sint returnati pe card se vor pierde ) si daca pot cere la ANPC sa-mi fie platite daune . As putea depune reclamatie la Politie pentru inselaciune dar din pacate eu sufar de anxietate iar sotia (care este titulara cardului) in momentul de fata are probleme medicale si nu poate sta pe la cozi la politie , dar nici n-as dori ca cei de la Altex sa scape fara a-mi plati stresul si faptul ca a trebuit sa alerg pe la cunostinta sa scot la imprimanta . Va multumesc.
Prima asigurare este stipulata in contract, nu este facultativa , cea PAD a intervenit dupa inceperea derularii contractului.
Buna ziua, in 2007 am luat un credit imobiliar iar printre conditii a fost incheierea unei asigurari a apartamentului in favoarea bancii. Luna aceasta am primit o instiintare ca trebuie sa platesc si platesc si PAD , daca nu banca i-mi va retine banii automat din cont. Este legal sa fiu obligat sa platesc aceasta polita care nu e cuprinsa in contract ? E legal ca banca sa ma oblige sa fac doua asigurari pe acelasi bun ? E legal sa-mi retina bani din cont fara acordul meu ?Multumesc