avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate Tradare

Activitate Tradare

Buna ziua, pot cere reunirea dosarelor aflate la 2 sectii de politie diferite avand acelasi obiect, loc de comitere a faptei etc. pentru care in 2 dintre ele am fost deja audiat iar al 3-lea a fost trimis de parchet spre cercetare catre domiciliu si nu catre locul de comitere a faptei? Cui ma adresez, sectiei la care doresc continuarea cercetarilor?
Buna ziua,
Pot face o ordonanta prezidentala pentru expertiza psihologica minor?

Multumesc!
buna ziua, pot recuza o intreaga sectie de politie? Sa se mute cercetarea in cadrul dosarelor la o alta? Mentionez ca am facut plangeri in trecut catre DGA ce inca se investigheaza fata de aceasta sectie
Inca sunt in lucru lamuriri de dispozitiv. Cum cer instantei sa solicite?


gi-jane2 a scris:

care dosar daca s-a terminat judecata ?

Nu pot face o cerere catre politie de inaintare in xerocopie spre informare a judecatoriei in dosaul x?



Tradare a scris:

Reclamanta a facut asta acum o zi, dosarul fiind inca in lucru, nefiind redactata hotararea si motivata


gi-jane2 a scris:

trebuia sa faceti la proces, sa depuneti si dvs ce voiati sau sa cereti instantei sa solicite.



Reclamanta a facut asta acum o zi, dosarul fiind inca in lucru, nefiind redactata hotararea si motivata


gi-jane2 a scris:

trebuia sa faceti la proces, sa depuneti si dvs ce voiati sau sa cereti instantei sa solicite.

Reclamanta a facut o plangere la politie si a conexat-o la dosar impreuna cu procesul verbal de la interventia 112 solicitata de mine. As dori sa fac si eu acelasi lucru, pot cere politiei inaintarea aceasta?


gi-jane2 a scris:

la apel nu mai solicitati probe noi, iar acum nu aveti cui si ce solicita.

Daca fac o cerere catre politie de inaintare spre informare judecatorie?


Tradare a scris:

Cum o solicit daca nu am termen? Fac o cerere? Vreau sa adaug la dosar cat mai e in lucru, inainte de stabilirea apelului


ynocentta a scris:

Solicitati in instanta proba respectiva,urmand ca instanta sa dispuna autoritatii sa comunice documentele necesare



Cum o solicit daca nu am termen? Fac o cerere? Vreau sa adaug la dosar cat mai e in lucru, inainte de stabilirea apelului


ynocentta a scris:

Solicitati in instanta proba respectiva,urmand ca instanta sa dispuna autoritatii sa comunice documentele necesare

Buna seara, cum pot face o cerere catre politie de conexare a plangerilor, proceselor verbale intocmite prin 112 catre un dosar din instanta?