avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2000 soluții astăzi
Forum Activitate Dianapop6898888

Activitate Dianapop6898888

Buna ziua,
Lucrez part time la o societate comerciala, salariul net este 1000 de lei, am primit un act aditional cum ca s-ar fi marit salariu brut de la 1575 la 1650 lei, insa salariul net a ramas la fel. Este ok asa?

multumesc frumos
Buna ziua,
Am o situatie, in sensul ca recent am spus la locul de munca faptul ca m-am casatorit. Aproape in fiecare zi, un coleg de munca ma hartuieste cu totul felul de replici acide, incercand sa-mi pericliteze locul de munca si relatia cu ceilalti. Ce as putea face? multumesc anticipat
aceasta procedura se poate face si la notar , sau doar in instanta? multumesc frumos
Proprietar el este. A cumparat casa inainte de casatorie.
Multumesc frumos pt raspuns.
dar pentru faptul ca m-a alungat de acasa, nu se poate face nimic in acest sens?
Buna ziua,

M-am casatorit recent, dar dupa o cearta cu sotul am ajuns la concluzia sa divortam, dreptat urmare mi-a facut bagajul si mi-a luat cheile de la casa, tocmai sa nu mai am ce cauta acolo. Problema este ca sunt insarcinata, iar el nu-si mai doreste copilul, atitudinea lui fiind una foarte agresiva nu se poate discuta in termeni amiabili., Intrebarea mea este daca as putea cere daune materiale pentru cele intamplate sau ce ar trebui sa fac in acest caz.Multumesc