avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o situatie, in sensul ca recent am spus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o situatie, in sensul ca recent am spus la locul ...

Buna ziua,
Am o situatie, in sensul ca recent am spus la locul de munca faptul ca m-am casatorit. Aproape in fiecare zi, un coleg de munca ma hartuieste cu totul felul de replici acide, incercand sa-mi pericliteze locul de munca si relatia cu ceilalti. Ce as putea face? multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:03, 6 Aprilie 2023
Buna ziua!
Puteti sesiza conducerea de ceea ce vi se intampla.Se pot lua masuri in privinta comportamentului colegului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o colega la serviciu care de 9 luni mă tot hărțuiește ... Mantescu Mantescu Buna ziua am o colega la servici care de 9 luni mă tot hărțuiește la locul de muncă nu am anunțat șeful dar nu mai pot suferă de șefie și ea crede ... (vezi toată discuția)
Hărțuire la locul de muncă geo63 geo63 Bună ziua ! Vreau să vă intreb , ce e de făcut , in cazul in care , conducătorul unui departament , işi hărțuieşte in mod repetat colectivul din ... (vezi toată discuția)
Cum ma pot apară dacă sunt discriminata la locul de muncă? ... elisabeta05 elisabeta05 Cum ma pot apară dacă sunt discriminata la locul de muncă? Atât din partea colegilor cât și a șefilor. Ce as putea să fac ? (vezi toată discuția)