Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Hărțuire la locul de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Hărțuire la locul de muncă

Bună ziua !
Vreau să vă intreb , ce e de făcut , in cazul in care , conducătorul unui departament , işi hărțuieşte in mod repetat colectivul din subordine ?
Mai exact , se dau sancțiuni administrative şi financiare , tuturor angajaților , fără excepție .
Li se cere să-şi dea demisia şi in general , se intreține o atmosferă de stres continuu.
Menționez că angajații sunt bugetari .
Mulțumesc !
Hartuirea la locul de munca. Cum se pot apara salariatii de abuzurile de la serviciu?
www.avocatnet.ro/articol_369...

www.avocatnet.ro/t3180/hartu...