Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme și amenințări la muncă. Am soluții de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme și amenințări la muncă. Am soluții de stopare?

Buna ziua, as dorii si eu suport/ajutor/sfat in legătura cu nenumărate probleme la munca. Țin sa spun ca lucrez de 7 ani intr-o multinaționala și de ceva timp eu am făcut repetate sesizări șefilor mari mai exact 1an, și ca drept răsplata șefii mei direcți au început sa razbune adica sa refuze sa fac schimbi.3 și ma obliga sa fac ce schimburi de tura doresc decat ei fără acordul meu in timp ce alți colegi făceau ce schimb doreau, sa refuze sa ma dezvolt profesional cerându-le și motivul refuzarii a fost ca nu sunt fata, tot timpul țipau la mine unu din șefi apropiindu-se de mine de fata mea la 2cm in fata colegilor dand o satisfacție unora și multe alte drepturi și la fiecare având dovezi,e-mailuri și înregistrări in momentele in care ma amenințau și îmi vorbeau urat/jignitor și ma umileau. Dansi m-au discriminat, hartuit, mi-au distrus dreptul la egalitate de sanse si de tratament, atitudine indiferenta, jignitoare, incalcarea demnitatii personale prin crearea de medii degradante, de intimidare, de umilire sau ofensatoare prin actiuni de discriminare. Ce sfaturi îmi dați?
Admin, administrator
Gasiti aici mai multe articole care vizeaza subiectul:
www.avocatnet.ro/t3180/hartu...
Puteti face o sesizare scrisa, cu nr. de inregistrare/ data la angajator in care sa prezentati la concret, toate aspectele. In mod normal, angajatorul trebuie sa dispuna o ancheta interna, sa fiti audiat(a) dvs. si colegi de la locul de munca, sa se stabileasca niste masuri.
Hartuirea la locul de munca. Cum se pot apara salariatii de abuzurile de la serviciu?
www.avocatnet.ro/articol_369...
Cornel Vasile, Consilier juridic