Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Hartuire la munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Hartuire la munca

Unde pot sa reclam un inginer care ma hartuieste verbal si pshihic la locul de munca ?
Departamentul de resurse umane al companiei (daca exista), Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii, Inspectia Muncii, Agentia Nationala pentru Egalitatea de Sanse intre Femei si Barbati.

Asigurati-va ca aveti mijloace materiale de proba, respectiv declaratii, inscrisuri, inregistrari audio/video etc. pentru a avea succes in initiativa dv.
Hartuirea la locul de munca. Cum se pot apara salariatii de abuzurile de la serviciu?
www.avocatnet.ro/articol_369...