avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Activitate Iustiniustin3334

Activitate Iustiniustin3334

Autorizatie pentru demolare' Da/NU? Buna ziua, am cumparat o casa veche cu 2 camere, daca daram doar o camera, apoi sa o comstruiesc din nou, pentru reconstruire o sa cer autorizatie dar va intreb pentru demolarea unei sg camere am nevoie se autorizatie pentru demolare? DA /NU??? Va multumesc
Autorizatie de constructie s.au act de renovare consolidare??? Buna ziua, am cumparat o casa veche din caramida, are fundatie din beton dar nu are stalpi din beton, ci, stalpi din lem ( stejar) eu doresc sa nu o daram ci, pur si simplu sa ai fac stalpi de beton, iar peretii sa ai consolidez...Va intreb, pentru facerea acei stalpi de beton si consolidarea peretilor, si sa schimb tot acoperisul fara sa schimb forma s.au materialul..imi trebuie autorizatie de constructie??? sau mai simplu ,un act de renovare conolidare? Multumes.
Salut,referitor la acel spatiu din fata casei, adica, acela din gard inspre drum. Primaru spune ca suntem.obligati sa intretinem fiecare curatenia...din ce stiu eu este ca , acel spatiu este domeniul public, cu exceptia sa nu nu se blocheze de catre straini accesul in curte, gen sa parcheze cnv o masina in fata portii mele etc..va intreb, suntem obligati fiecare sa intretinem curatenia pe totii mp gardului inspre drum( fiecare cat are.. mult..putin) avand in vedere ca avem doar dreptul sa nu blocheze cnv accesul in curte??? MULTUMESC