Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Autorizatie de constructie s.au act de renovare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Autorizatie de constructie s.au act de renovare consolidare??? ...

Autorizatie de constructie s.au act de renovare consolidare??? Buna ziua, am cumparat o casa veche din caramida, are fundatie din beton dar nu are stalpi din beton, ci, stalpi din lem ( stejar) eu doresc sa nu o daram ci, pur si simplu sa ai fac stalpi de beton, iar peretii sa ai consolidez...Va intreb, pentru facerea acei stalpi de beton si consolidarea peretilor, si sa schimb tot acoperisul fara sa schimb forma s.au materialul..imi trebuie autorizatie de constructie??? sau mai simplu ,un act de renovare conolidare? Multumes.
Deoarece interesul dv este de a edifica stalpi de rezistenta din beton respectiv sa interveniti asupra structurii de rezistenta a constructiei este necesar proiect tehnic,autorizatie de constructie
asa zisul act de renovare si consolidare nu exista din punct de vedere legal. el e o poveste internautica