avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1870 soluții astăzi
Forum Activitate rodicageorge

Activitate rodicageorge

Bună ziua, mă numesc (editat - nu folositi date personale) și am avut un proces cu jandarmeria prin care am câștigat,dar au făcut apel, ce pot face mai departe eu neavând avocat.Mulțumesc.
Bună ziua,poate poliția, jandarmeria, poliția locală să de-a o amendă contravențională unei persoane fără a avea cartea de identitate doar spunând numele? Dacă respectivul spune un nume și o adresă care nu este a lui și primește o persoana care nu are nici o legătură cu contravenția .Multumesc
Multumesc de raspuns ,un avocat din orasul meu m a pus sa fac contestatia in orasul meu
Buna ziua, am primit un proces verbal de contraventie in bucuresti ,pot face contestatie in alt oras ?
buna ziua va rog sa ma indrumati si ce pot face am primit ieri 4 07 2023 o somatie de la directia economico financiar valcea pentru o contraventie in valoare de 200 lei nu stiam pentu ce m am gindit ca poate vreo amenda de viteza sau rovineta am fost la financiar si doamna de acolo mia aratat procesul verbal ,surpriza a fost mare cind am citit procesul in care eu cu toate datele personale sunt inplicat intru n scandal injuri instigare si sunt sanctionat de jandarmeria bucuresti desi eu sunt din valcea si nu am mai fost in bucuresti de 4 ani ce trebuie sa fac ca nu pot veni sa fac contestatie la bucuresti pot sa o fac si la valcea? nu este o suma mare dar daca data viitoare este ceva mai grav