Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua, am primit ieri o somatie de la directia ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua, am primit ieri o somatie de la directia economico-financiara...

buna ziua va rog sa ma indrumati si ce pot face am primit ieri 4 07 2023 o somatie de la directia economico financiar valcea pentru o contraventie in valoare de 200 lei nu stiam pentu ce m am gindit ca poate vreo amenda de viteza sau rovineta am fost la financiar si doamna de acolo mia aratat procesul verbal ,surpriza a fost mare cind am citit procesul in care eu cu toate datele personale sunt inplicat intru n scandal injuri instigare si sunt sanctionat de jandarmeria bucuresti desi eu sunt din valcea si nu am mai fost in bucuresti de 4 ani ce trebuie sa fac ca nu pot veni sa fac contestatie la bucuresti pot sa o fac si la valcea? nu este o suma mare dar daca data viitoare este ceva mai grav
E simplu, angajați un avocat, dacă ajungeți în instanță cereți și plata cheltuielilor de judecată de către intimat.