avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate Iulita Bambuch

Activitate Iulita Bambuch

Mă scuzați că revin.. Aceste procese nu au un termen in care se prescriu? Totuși de la executarea pedepsei sunt peste 12 ani..
Si daca au termen cheltuielile cred că tot trebuie plătite..
Aș vrea să știu.. Băiatul nu găsește hotărârea instanței..
Vă mulțumesc..

Adalbert Gabriel Gazdovici a scris:

Sigur l-au instiintat privitor la cheltuielile de judecata prin sentinta. Recititi-o. Din 2008 pana acum au trecut ceva mai mult de 12 ani.

Bună seara..
Aș avea o rugăminte ..
Fiul meu a avut un proces cu Microsoft.. In 2008..A primit pedeapsa..(4 ani cu suspendare)
Nu am fost înștiințați a avea de plată ceva.
Acum banca unde are cont l-a înștiințat că are cheltuieli de judecată de plătit.. De fapt au făcut poprire pe o sumă care spune banca,.. Fiind cheltuieli de judecată..
E posibil să dureze 12 ani pentru a-l anunța? Și cum de nu anunță înștiințare acasă?
Cu respect vă mulțumesc..
Bună seara.. Vă rog răspuns.. Unchiul meu a decedat in urma cu aproximativ 3 ani.. Au doi copii adulți.. Cum se procedează pentru succesiune? Este o perioadă anume până când trebuie făcută?
Știu că parte au și copiii dar aș dori să știu dacă mătușa trebuie să le dea partea obligatoriu până este în viața?
Intreb pentru că are venit minin.. Indemnizație socială.. Nu ar putea să îi despăgubească iar dacă ar vinde casa nu ar ajunge bani să-și cumpere o garsonieră din partea cuvenită..
Vă mulțumesc..
Îmi cer scuze că am repetat mesajul..


Iulita Bambuch a scris:

Bună seara.. Vă rog răspuns.. Unchiul meu a decedat in urma cu aproximativ 3 ani.. Au doi copii adulți.. Cum se procedează pentru succesiune? Este o perioadă anume până când trebuie făcută?
Știu că parte au și copiii dar vreau să știu dacă mătușa trebuie să le dea partea obligatoriu până este în viața?
Intreb pentru că are venit minin.. Indemnizație socială.. Nu ar putea să îi despăgubească iar dacă ar vinde casa nu ar ajunge bani să-și cumpere o garsonieră din partea cuvenită..
Vă mulțumesc..
O seară liniștită..

Bună seara.. Vă rog răspuns.. Unchiul meu a decedat in urma cu aproximativ 3 ani.. Au doi copii adulți.. Cum se procedează pentru succesiune? Este o perioadă anume până când trebuie făcută?
Știu că parte au și copiii dar vreai să știu dacă mătușa trebuie să le dea partea obligatoriu până este în viața?
Intreb pentru că are venit minin.. Indemnizație socială.. Nu ar putea să îi despăgubească iar dacă ar vinde casa nu ar ajunge bani să-și cumpere o garsonieră din partea cuvenită..
Vă mulțumesc..
O seară liniștită..
Vă mulțumesc..Vă doresc toate cele bune..
Bună ziua. Mi-a venit decizia cu trecerea de la 1 02 2024 la pensia de urmaș.. Azi a intrat pensia pe card.. Dar tot cu suma pensiei mele.. Să înțeleg că încă nu s-a procesat cererea și din martie voi primi din urmă diferența ?
Mulțumesc..

Da.. Vă mulțumesc..
Carp Mircea a scris:

1,72325:2x2032=1751 cat am spus eu.