avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate dreaminro

Activitate dreaminro

VA PUBLIC LINK LA FOTO ACTE : [ link extern ]
Va multumesc mult!.asa voi incerca sa fac..
da..doar in ultima parte,in rest se mentioneaza corect numele meu..aceasta este asa:
PENTRU ACESTE MOTIVE
IN NUMELE LEGII
HOTARESTE

Admite plangerea formulata de petentul (...aici e alt nume decat al meu) cu domiciliul in ....,in contradictoriu cu intimatul IPJ Mures,cu sediul in ...
Anuleaza procesul-verbal seria AP nr.0877857/29.05.2009 incheiat de agentii intimatului.
Cu recurs in 15 zile de la comunicare.....
Pronuntata in sedinta publica din 19.03.2010

..iar actul se numeste COMUNICARE,.primita la data postei 02.06.2010
Va rog sa-mi spuneti..ce pot face,ca am contestat o amenda aplicata abuziv prin forta de politie,fiind incatusati si dusi la politie ,de un agent care ne cunostea,si a vrut sa ne sicaneze,avand si eu si sotia mea leziuni si Certif. Medico Legal,7-8 zile de la IML,si mi-a fost admisa contestatia..dar in Comunicat-ul final ce l-am primit prin posta,la decizia finala ,unde zice ca " In numele legii..instanta hotareste..", scrie un alt nume (Katona Barna) ,necunoscut,in loc de numele meu..!!!.iar numele l-am cautat, pe google,si este al unuia care s-a impuscat din greseala,in inima..Este cumva un mesaj de intimidare?!Ce pot sa fac?am termen de recurs 15 zile...! email : marius.iosif.todea@yahoo.com

P.S. La Semnatura Grefierului figureaza 2 nume,si se precizeaza ca lipseste primul,si pus numele grefierul ui sef al Tribunalului Tg Mures
Răspuns la discuția Denunt calomnios
va multumesc pentru sfaturi,Parchetul a dispus NUP,sunt foarte fericit ca procurorii au pus cap la cap faptele reale,cu extraordinara inteligenta si judecata dreapta...!Nici nu stiam ca procurorii si judecatorii din tg mures sa fie asa de corecti si cinstiti!..Multumiri din suflet acestor oameni ai legii!Cinste si Onoare lor...!
ContSters42058 a scris:

Nu aveti cum sa fiti ruda de gradulI c u sotia dvs. Conform legii, intre soti nu exista niciun grad de rudenie. Domnii politisti au strans probabil unele probe , in baza carora v-au aplicat amenzile. Aveti si dvs. dreptul de a dovedi ca vina nu va apartine , iar acest lucru il puteti argumenta prin probe. Legislatia este in acest sens, ca doar anumite probe sunt admise , iar altele nu. In privinta abuzurilor ce s-a u comis asupra dvs. in momentul in care ati fost condusi la sectie, ne-ati spus ca aveti inclusiv certificate medico-legale. Insa nu se stie daca veti putea dovedi ceva , deoarece tocmai ati fost implicat intr-o altercatie fizica iar eventualele semne de pe corp s-ar putea prezuma ca provin de acolo.. Avet insa la dispozitie aceasta contestatie c u ajutorul careia ati putea avea sansa de a incheia in mod pozitiv acest episod neplacut, adica sa va fie admisa, iar procesul verbal sa se anuleze. Mult succes.

Va multumesc pentru raspuns,procesul merge in continuare...au fost amanari succesive(greva magistratilor,etc),si cred ca justitia va face dreptate si va contesta amenzile..Cat despre leziunile provocate din altercatie,am primit doar un pumn in fata,restul e de la politie,se vad si urmele de catuse pe maini,avem probe video si foto..in care se vede cum am fost agresat,si cum la venirea politistului,acesta in loc sa vb si cu mine de fata cu atacatorii,m-a poftit afara din bar,in timp ce el statea la masa cu agresorii...iar dupa aceea,a iesit afara,si fara prea multe cuvinte m-a pus jos pe pamant,cu muna la spate,m-a incatusat,iar sotia care era langa mine,deoarece a zis sa nu ma lege,a fost incatusata de mine...si asa am asteptat (fara sa stim ce ne asteapta),o masina a politiei de interventie(Dacia Logan),iar in acest rastimp,de aprox.5 min,am stat asa legati in catuse, ziua,29 mai 2008,orele 18.20,in fata oamenilor care treceau,dupa care am fost bruscati si agresati verbal si fizic de al doilea agent de politie,si bagati cu forta,si dusi la sediul politiei ,unde ni s-au luat jos (pe ascuns) catusele,si s-au intocmit procesele verbale de contraventie,eu 200 lei,pt.scandal in public,iar sotia 500 lei,pt.jigniri aduse politiei,si s-au facut presiuni pentru semnarea lor de catre noi...
ms pt raspun...cam asa este,pe baza a ce i s-a spus de vecini si de alte persoane "binevoitoare"...ne-a tratat in acel mod aberant...
ori foarte mult sa ma ajutati in legatura cu Cercetarea penala la adresa mea si a sotiei mele,pentru fapta de "amenintare",din partea unui vecin (mutat de putin timp in bloc) avand in vedere ca am fost si suntem cercetati din 2008,si abia anul trecut la cererea mea,Politia Tg Mures a dat raspuns ca a trimis la Parchet de pe langa Judecatoria Tg Mures,cu propunerea de neincepere a urmaririi penale.Am fost dupa vreo o luna si la Parchet si acolo la registratura mi s-a spus ca acel dosar e pe drum intre Politie si Procuratura,dar mi-au spus ca figuram si acolo cu un Dosar penal,tot din 2008,dar alta data si alt numar de dosar..Cum se poate asa ceva,sa fim cercetati in aceeasi cauza,cu doua dosare penale(pe acelasi nume),iar noi am fost dati in mod mincinos la penal ,ca semn de razbunare,lucrurile stand exact invers,respectivul vecin a fost sanctionat de politie,in urma sesizarii noastre pt. amenintare(a zis ca ne crapa capurile in fata blocului),si pe care noi am retras-o,la promisiunea ca ne va lasa in pace. Decat doar daca se urmareste mentinerea doar a unuia dintre soti sub acuzare(din motive de strategie),si scoaterea a unuia de catre cel care a facut plangerea,si cum pot sa ma interesez pe cale oficiala ,legala de soarta dosarului (sau dosarelor,daca suntem pe diferite),astfel incat sa ne putem apara ,eu si sotia mea,si sa cerem un avocat,iar pentru daunele morale suferite in aproape doi ani de cercetare penala inutila,sa primim despagubiri...Va multumesc
stiti ce nu inteleg ..?!de ce eu trebuie sa am martori,si politia nu?!..la p.v. al sotiei mele am fost pus ca martor eu,sot legitim...ceea ce nu cred ca e valabil...fiind rude de grad intai...si atunci ei ce pot dovedi?.....si de ce camerele de supraveghere de la banci sunt luate in considerare,si mobilele nu?..fiind in situatie de atacat...
bine.va multumesc