avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate Dinos

Activitate Dinos

Care este procedura de a da o declarație (care sa fie recunoscută de autorități, eg. evidenta populatiei , stare civila) prin care sa rezulte ca un act vechi in care e greșeală de scriere a numelui e aceleași persoane. un fel de "eu sunt eu" adică, eu cu numele propriu xxxxxO sint acelasi de ai cu numele xxxxxU
Am redobandit cetatenia prin 91-92
Anunci am primit de la ambasada romaniei un pasaport care a fost reinnoid de doua ori la Vaslui...
Am CNP si pe pasapoartele de atunci Scrie cetatean roman.
Incerc sa-mi reinoiesc pasaportul dar...la Barlad/Vaslui nu e inscris nimic despre redobandirea cetateniei si-mi cer adeverinta ca-s cetatean.
Unde se poate obtine actul ?
Cu stima,
Georgiana.td
Raspuns elevat.
Am intrebat daca cineva stie, a avut nevoie si a reusit sa treaca mentiuni...
Certificat de casatorie din Cipru.
Cum se pot trece mentiuni pe certificat din Cipru.
de la data casatoriei ,In pasaportul sotului (nu romanesc) la prenumele s-a facut o mica corectura pentru a reveni la numele de pe certificatul de nastere romanesc. La stare a civila pentru a transcrie cert. cipriot for corectura de nume sau mentiune pe spate.
care-i procedura in Cipru? unde si la cine trebue de apelat ?
Răspuns la discuția Comostenitor la un apartament.
Problema ca nu pot sa deschid cont pe ghiseul.ro
Nu am carte de credit emisa de una din bancile din lista. Se permite doar emise de banci romanesi.
Avocatul a deschis procedurile....
Mi-a trimis actele primite unde e Rol : xxxxxxx

Dinos a scris:

Buna ziua,
Sunt comostenitor la un apartament.
Nu locuesc in Ro. dar am CNP
Unde pot verifica (site sau link) ce impozite am de platit sau n-am platit inca...
In genul ...pe baza de CNP sa-mi apara lista....ce si catre cine..si cât.

Buna ziua,
Sunt comostenitor la un apartament.
Nu locuesc in Ro. dar am CNP
Unde pot verifica (site sau link) ce impozite am de platit sau n-am platit inca...
In genul ...pe baza de CNP sa-mi apara lista....ce si catre cine..si cât.