avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Activitate mary_inger2007

Activitate mary_inger2007

Buna ziua , ma scuzati , m-ar interesa daca in prezent este reglementata legea concubinajului si ce drepturi materiale au concubini in cazul despartiri Multumesc anitcipat
Buna ziua ,
Va rog din suflet sa-mi spune-ti daca e legat patrunderea in curtea unei case , in urma unei sesizari , fara acordul propietarului
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Somaj - facilitati la angajare
Multumesc din suflet , eu doar v-am mai intrebat inca o data pentru a fi sigura , cand nu sti a intreba de doua ori nu e o rusine , pentru ca numai asa inveti in viata, e o rusine atunci cind nu esti in cunostinta de cauza si susti o prostie Va rog sa ma scuzati pentru deranj
Răspuns la discuția Somaj - facilitati la angajare
Multumesc din suflet pentru amabilitatea de a raspunde solicitarii mele Dumnezeu sa va rasplateasca Deci am primit o prima de incadrare egala cu valoarea indicatorului social de referinta in vigoare la data incadrarii. Specific ca m-am incadrat in munca cu 2 luni inainte de a expira perioada in plata a indemnizatiei de somaj In cazul in care sunt incadrata in munca cu contract de munca nedeterminat , dupa 12 luni mai trebuie sa primesc o suna egala cu plata indemnizatiei pe cele 2 luni? Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Somaj - facilitati la angajare
Multumesc din suflet Dumnezeu sa va rasplateasca inzecit ptr timpul pierdut raspunzind la intrebarea mea Un viitor stralucit atit profesional cit si familial
Răspuns la discuția Somaj - facilitati la angajare
Buna ziua , parca prin lege aveam si eu niste drepturi ca de ex : daca ma angajam pe o perioada determinata de minimum 12 luni etc etc
Buna ziua, ma scuzati pentru deranj , am si eu o intrebare:
Am terminat facultatea dupa care negasind loc de munca m-am inscris pentru a primi indemnizatie pentru ajutor de somaj . M-am angajat inainte de a termina somajul . De ce facilitati pot beneficia? Multumesc anticipat!
Buna ziua , ma scuzati pentru deranj , avind o situatie sociala si materiala precara si neavind pe nimeni va rog din suflet sa-mi spuneti daca in cazul in care ma angajez cu contract de munca nederminat , mai primesc pensia de intretinere la care a fost obligat tatal meu Sentinta este definivita de mult timp Precijez ca eu am varsta de 24 de ani si urmez cursurile Scolii Postliceale Carol Davila Va multumesc din suflet anticipat
Răspuns la discuția pensie de urmas
Nu am cuvinte pentru a va multumii Dumnezeu sa va binecuvinteze!
Răspuns la discuția pensie de urmas
Multumesc din suflet pentru raspuns Data mea de nastere iulie 1962 Dumnezeu sa va rasplateasca