avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate mimibuzea

Activitate mimibuzea

buna ziua,revin si eu cu o noutate,daca o pot numi asa din partea celor de la eos!!!!!!!!!!!!!!!!!! va reamintesc problema mea;am mai ramas cu o restanta in valoare de 1680ron din 5500ron de achitat catre eos.De luna trecuta,noiembrie,mau tot sunat la telefon,eu nu am raspuns deloc,asa ca intrun final miau trimis acum 2zile o instiintare prin care foarte amabili ma anunta ca vor fi de acord cu reesalonarea datoriei de 1680ron,lasind la latitudinea mea suma lunara pe care eu as vrea sa o dau.pentru a putea beneficia de plata datoriei in rate ei imi spun acum sa sun la un anumit nr de telefon in vederea stabilirii unui grafic de rambursare.acum intrebarea mea catre dv este urmatoarea;ce sa fac ,sa sun si sa stabilesc ceea ce vor ei,sau sa stau linistita fara sa dau telefon?va multumesc pentru un eventual raspuns.

Buna ziua domnule avocat,va multumesc ptr informatii,desi nu prea sunt lamurit,as vrea cu permisiunea dvs. sa va mai intreb un lucru vis a vis de problema expusa mai sus;-Dat fiind faptul ca ea este coplatitor la acest credit iar eu momentan avind un salariu frt. mic (600 ron) din care se opreste si pensia alimentara,iar fosta sotie fiind salariata cu un venit mult peste al meu,poate fii obligata prin lege sa contribuie la achitarea acestei datorii? :">
Răspuns la discuția executarea silita
Va multumesc mult domnule avocat Lascoschi pentru amabilitatea dv.de a mi raspunde!momentan nu lucrez,sunt in indemnizatie de crestere copil pina la data de 30 iulie 2009!pina atunci imi pot pune poprire pe acest venit? 2-Pot afla ca beneficiez de indemnizatie? 3-pina la data mentionata(30 iulie 2009) ma pot executa sau chema in judecata avind in vedere faptul ca am facut mari sacrificii sa achit aceasta mare parte din datorie?Sincer nu mai rezist mesajelor si telefoanelor de amenintare a camatarilor de la eos!!va multumesc,Maria
buna ziua stimati prieteni,sunt tare speriata de urmatoarea problema;in anul 2006 am facut un credit la bcr pe care timp de un an de zile am fost cu ratele la zi iar din luna august 2007 au intervenit unele probleme si financiare si nu am mai putut achita ratele la timp,astfel ca in luna iunie 2008 miau preluat dosarul cei de la eos ksi.initial creditul a fost de 5500ron iar dupa un an de achitat catre bcr,m au sunat cei de la eos si ma tot ameninta ca daca nu achit in doua saptamini restul de 1600ron ma vor da in judecata!mai vreau sa mentionez ca tot in urma hartuielilor celor de la eos am mai achitat la data de 20 sept.2008 suna de 4000 ron si mi au spus ca ar mai fii de plata 1600 ron!eu la momentul acesta nu mai am nici o posibilitate de plata orikit as vrea ,iar cei de la eos ma tot ameninta si telefonic si prin diferite mesaje ca ma executa silit etc.Nici nu au vrut sa aude de o posibila esalonare de plata!!!! Va rog sa ma credeti ca sunt intro situatie financiara frt.mare!intro eventuala chemare in judecata sau o executare silita ,eu daca locuiesc cu chirie si nu am nici un bun proprietate ,cu exceptia unei masini de spalat,si nici un venitr,ce mi se poate intimpla????va rog mult nu ocoliti si aceasta mare problema amea!!cu respect maria!!