avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate Paula1977

Activitate Paula1977

Am 16 ani

Dapix a scris:

Nu se ia in calcul numai nr anilor lucrati, ci si valoarea salariului avut.
Iar pensionari care n-au lucrat nici o zi nu exista.
Stagiul minim pentru pensionare este de minim 15 ani, nu zero zile.
Am 16.M_ am referit la asistații sociali

Bună dimineata.Am 16 ani și 7 zile de munca .SUNT pensionat pe caz de boala _ gr 3..Este normal sa am doar 1022 pensie plus indemnizația sociala 259 ca și cei care nu au muncit o zi sau au ani mai putini de munca? Mulțumesc siniertati

Am spus ca sunt pensionat pe caz de boala( 1 noiembrie 2022) gradul 3._ 16 ani și 7 zile de munca
Doresc sa știu dacă de la 1 septembrie se va mai adaugă indemnizația sociala la pensia recalculata de 1022 sau voi rămâne cu ac pensie

Carp Mircea a scris:

Se înțelege că sunteți femeie născută în anul 1977.Corect ?Dacă este adevărat, atunci precizați anul deschiderii drepturilor.

Buna ziua.sunt pensionat pe caz de boala gradul 3 invalliditatate( 16 ANI SI 7 ZILE DE MUNCA).AM LUAT IN MANA 1281( 259 FIIND INDEMNIZATIA SOCIALA).PE DECIZIA DE RECALCULARE SCRIE 1022.
VREAU SA STIU DACA DE LA 1 SEPTEMBRIE SE VA MAI ACORDA INDEMNIZATIA SOCIALA.
Bună seara scuzați ora târzie.AM 16 ANI SI 7 ZILE DE MUNCA ACUM 2 ANI( 1 NOIEMBRIEC2022) M_ AM PENSIONAT PE CAZ DE BOALA. GRADUL3
IAU IN MANA 128Q0( INDEMNIZATIE SOCIALA.DE CE
CUM MI SE VA CALCULA PENSIA DE LA 1 SEPTEMBRIE.VOI PRIMI MARIRE?
Se poate face contract vânzare _ cumpărare la un loc intravilan fără succesiune și cadastru?
Menționez ca s_ a facut de către primărie gratuit cadastrubdar în mod gresit
Bună seara .Se pot cumpăra doar 2 luni de munca ptr a avea 25 ani de munca dacă s_ a ieșit deja la pensie?
Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ipotecat .cum pot radia ipoteca contractului în care sunt proprietar deplin