avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate ildikosz

Activitate ildikosz

Discuție Firma II
buna ziua!vreua sa mi deschid o firma II cu prestari servicii care ar fii codul CAEN?
si in continuare as vrea sa va intreb daca firma infintata in romania poate functiona in austria si in ce conditii...????
va multumesc!
buna ziua!
pt a infinta o firma de servicii in romania si sa mergi in austria sa muncesti prin firma asta din romania se poate ca si administrator fara angajati????multumesc......... sper ca intelegeti ce vreau sa intreb........????
Răspuns la discuția doctorat!
la zii!
Discuție doctorat!
intrebare eu lucrez am un job stabil deocamdata as dori sa ma inscriu la doctorat spunetim trebuie sa renunt la serviciul pe care il am ?????sa u pot sa merg in paralel.
multumesc!
Discuție minor 7 ani!
buna ziua,
am mai pus aceasta intrebare la d-voastra dar ceva totusi nu im i este foarte clar,
si anume fetita are 7 ani parintii vor sa o dea la matusa in austria sa inceapa scoala acolo in tara, matusa ce are de facut sa o ia din tara legal si sa nu aibe probleme cu ea nici la vama nici in austria.parinti ce acte trebuie sa i faca la fata si matusa ce acte trebuie sa aduca din austria si ce acte are nevoie sa faca aici in romania.
fetita daca pleaca din tara va pierde alocatia de copil?????
va multumesc!:D
Buna ziua!
o intrebare am o prietena care a nascut, copilasul are 1 an si cateva luni intrebarea este daca mama se intoarce la servici pana la inplinirea a doi anisori cati bani ar primi mama de la statul roman????????
va multumesc!!!!!!
va multumesc pt raspuns!=D>
dar matusa are nevoie de acte din austria?????
va multumesc!
fetita are 7 ani traiesc amandoi parinti si vor sa dea fata in Austria la scoala are grija de ea matusa din austria,
matusa este casatorita si este sora tatalui adica tatal minorei.
ce acte avem nevoie pt ca fata sa plece la studii -sunt deacord amandoi parinti!!!!
fata daca pleaca la studii mai are drept ca sa primeasca in romania alocatia de copil?sau va pierde?
si actele necesare din partea matusii din austria daca se poate sa mi spuneti.
va multumesc foarte mult!