avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1000 soluții astăzi
Forum Activitate oagaioan@gmail.com

Activitate oagaioan@gmail.com

Bună ziua ! Dacă depun adeverință de salariu realizat ( în acord ) înainte de 01 04 2001 când m-am pensionat de lnvaliditate gr 3 ,punctajul anual se calculeaza după legea de atunci sau după legea 360 ? Va mulțumesc !
Bună ziua ! Cumnatul meu are 66 ani și a lucrat doar 12 ani cu carte de munca Are dreptul la pensie sau indemnizatie sociala ?
Născut 1950 Noiembrie .Pensionat Martie 2001. Pensie invaliditate gradul 3.Am lucrat 32 de ani în condiții de handicap gr 3.Dupa pensionare am lucrat 8nca 10 ani cu contract de munca și anual mi sa recalculat pensia pana în anul 2014 INTREBARE : pentru cei 10 ani lucrati dupa pensionare mi se acorda puncte de stabilitate ?
Născut Noiembrie 1950 M-am pensionat în Martie 2001.pensie de handicap gradul 3.Dupa pensionare am mai lucrat 10 ani cu contract de munca și în fiecare an mi sa recalculat pensia la cererea mea As dorii sa știu dacă pentru acei 10 ani primesc puncte de stabilitate .Va mulțumesc !Doresc sa adaug ca la data pensionarii aveam o vechime in munca de 32 ani