avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate ruxxandra

Activitate ruxxandra

Depinde de mai multi factori, de instanta, daca se mai acorda termene, daca se amana pronuntarea, etc. In general se solutioneaza de la primul termen de judecata si in majoritatea cazurilor nu se face recurs. In martie am obtinut o solutie favorabila pentru o cerere introdusa la inceputul anului, nu s-a facut recurs, iar masina a fost deja inmatriculata. Succes!
Inseamna ca cel putin nu urmariti practica instantelor, domnule avocat.
Da, se poate
gresit. consulta art.3 din L 51/1995. avocatii pot atesta data, precum si identitatea partilor unui inscris. how bout that?
hello. am inteles ca in cadrul unul act de constituire, in afara de incheierea de data certa, trebuie sa existe si o incheiere de autentificare a identitatii partilor. stie cineva cum arata, sau cum ar trebui sa fie formulata? (facuta de avocat, nu de notar).

multumesc!
buna ziua,

doresc sa aflu daca exista vreo modalitate de a anula un proces-verbal al garzii financiare prin care am fost sanctionat cu amenda si suspendarea activitatii, din cauza ca nu am eliberat bonuri fiscale. doresc sa mentionez ca societatea este una foarte mica si nu mi-am permis sa imi cumpar una , avand mai multe credite si intrand in atentia firmelor de recuperare. amenda aplicata este una prea mare chiar si pentru incasarile noastre. ce pot face in aceasta situatie? va multumesc!
buna ziua,

doresc sa aflu daca exista vreo modalitate de a anula un proces-verbal al garzii financiare prin care am fost sanctionat cu amenda si suspendarea activitatii, din cauza ca nu am eliberat bonuri fiscale. doresc sa mentionez ca societatea este una foarte mica si nu mi-am permis sa imi cumpar una , avand mai multe credite si intrand in atentia firmelor de recuperare. amenda aplicata este una prea mare chiar si pentru incasarile noastre. ce pot face in aceasta situatie? va multumesc!
buna ziua,

doresc sa aflu daca exista vreo modalitate de a anula un proces-verbal al garzii financiare prin care am fost sanctionat cu amenda si suspendarea activitatii, din cauza ca nu am eliberat bonuri fiscale. doresc sa mentionez ca societatea este una foarte mica si nu mi-am permis sa imi cumpar una :(, avand mai multe credite si intrand in atentia firmelor de recuperare. amenda aplicata este una prea mare chiar si pentru incasarile noastre. ce pot face in aceasta situatie? va multumesc!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
hey vroiam sa va intreb, care sunt pasii obligatorii urmatori imediat dupa examene si daca totusi pot fi amanate anumite demersuri obligatorii timp de o luna, doua. as vrea sa plec din tara imediat :) va pup!(e vb aici e contr de colaborare, juramant si ce va mai ganditi voi)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
dorians a scris:

ruxxandra a scris:

uitati eu am gasit ca totusi obligatiile plurale nu presupun numai obligatii solidare, ci si obligatii conjuncte si obligatii indivizible(toate au pluralitate de subiecte)...ce credeti?



eu sincer nu am mai dat peste ele. Depinde de autor (si de an:)))))



2007, Boroi(e cel mai bun)