Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... incheiere de autentificare act de constituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

incheiere de autentificare act de constituire

hello. am inteles ca in cadrul unul act de constituire, in afara de incheierea de data certa, trebuie sa existe si o incheiere de autentificare a identitatii partilor. stie cineva cum arata, sau cum ar trebui sa fie formulata? (facuta de avocat, nu de notar).

multumesc!
Autentificarea o face numai notarul.
gresit. consulta art.3 din L 51/1995. avocatii pot atesta data, precum si identitatea partilor unui inscris. how bout that?
Intradevar, avocatul poate atesta identitatea partilor.