avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate mirah

Activitate mirah

O decizie de concediere cu art.65cm trebuie sa contina conform art 74 alin d si lista tuturor locurilor de munca disponibile in unitate,mai ales ca inainte de concedieri firma a efectuat angajari de necalificati?.
-pe decizia mea sunt unele adaugiri contrare unui act administrativ-in coltul de jos scrie refuza sa primeasca si sunt mai multe semnaturi .
-prima data mi sa dat o copie cu aceste adaugiri si nu originalul.
-dupa 46 de zile mi sa comunicat originalul deciziei dar nu era identic cu copia.
-firma poate emite mai multe originale de decizie?.
-desi ca conditie a pluralitatii nu este mentionat nicaieri nr de exemplare originale,aceasta facind ca inscrisul respectiv sa fie nul.
*Aceste motive -lista locurilor de munca...
-adaugiri contrare...
-termenul de 46 zile..
-nerespectarea conditiei pluralitatii de exemplare originale...
* fac ca decizia sa fie nula?.... care este parerea dvs.:oops::foottap::rtfm:











Răspuns la discuția decizie autentica ?!
Asa cum am spus mai inainte mi sa inminat o copie a originalului cu unele adaugiri iar dupa 47de zile mi sa trimis originalul care nu corespunde cu copia,termenul de 47 de zile nu e prea mare,pt comunicare?,care este parerea dvs.:wave:
Decizia de concediere in baza art 65 cm. nu contineconform art74 alin.d lista tuturor locurilor de munca disponibile in unitate ;instanta poate lua in considerare acest fapt si sa anuleze decizia mentionind ca inainte de concedieri a efectuat angajari. -daca pe o decizie de concediere sunt unele adaugiri contrare unui act administrativ,poate fi considerata nula; in coltul de jos al deciziei scrie;refuza sa primeasca in fata martorilor si sunt mai multe semnaturi ale unor persoane. In prima faza mi sa dat o copie a acestei decizii,iar dupa 47 de zile mi sa comunicat originalul care nu corespunde cu copia .
cu stima
Se poate depune cerere de revizuire cu art 322.pct 5 chiar daca nu am primit hotarirea de la curtea de apel?,deoarece a trecut o luna jumatate de la ultima sedinta si inca nu au redactat hotarirea. Se poate face actiune la cedo daca nu redacteaza la timp hotarirea? cu stima:wave: