Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscris autentic?!-decizie nula?!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscris autentic?!-decizie nula?!

O decizie de concediere cu art.65cm trebuie sa contina conform art 74 alin d si lista tuturor locurilor de munca disponibile in unitate,mai ales ca inainte de concedieri firma a efectuat angajari de necalificati?.
-pe decizia mea sunt unele adaugiri contrare unui act administrativ-in coltul de jos scrie refuza sa primeasca si sunt mai multe semnaturi .
-prima data mi sa dat o copie cu aceste adaugiri si nu originalul.
-dupa 46 de zile mi sa comunicat originalul deciziei dar nu era identic cu copia.
-firma poate emite mai multe originale de decizie?.
-desi ca conditie a pluralitatii nu este mentionat nicaieri nr de exemplare originale,aceasta facind ca inscrisul respectiv sa fie nul.
*Aceste motive -lista locurilor de munca...
-adaugiri contrare...
-termenul de 46 zile..
-nerespectarea conditiei pluralitatii de exemplare originale...
* fac ca decizia sa fie nula?.... care este parerea dvs.:oops::foottap::rtfm:

:offtopic: Interventie moderator
Potrivit Regulamentului de postare, nu adresati aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschideti acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topic-urile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori, utilizatorul urmand a fi avertizat, iar ulterior, in caz de nerespectare a avertismentului, va fi banat temporar sau defintiv.