avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate mobutu

Activitate mobutu

Răspuns la discuția proplema grava
am avocat, dar acum cateva minute am aflat de chestia cu radaru(al doilea). ma intrebam daca ajunge la dosar chestia asta neavand ce sa suspende.problema de persoana mea a fost ca nu am luat treburile in serios poate si varsta este o cauza. am avut permisu aproape un an de zile fara sa iau o amenda dupa care am facut accidentul ce a dus la toate problemele astea.m-ar ajuta mai mult raspunsul la subiect decat ce parere aveti despre mine. nu ca nu as stii si eu ce fapte am facut si din ce categorie de oameni fac parte acum cu aceste infractiuni la dosar de care incerc sa scap cu bine
Discuție proplema grava
in octombrie permisul auto mi-a fost suspendat pe 60 de zile si mi-a fost data o dovada de circulatie pt 15 zile.in timpul acesta am fost plecat din oras. bun in timpul celor 60 de zile dupa ce mi-a expirat dovada am fost prins de politie cu numerele expirate la masina si cu permisu in situatia care o stiti.dosar penal.sunt sanse mari sa scap doar cu amenda administrativa,sper.acum o luna mi-a venit proces verbal din octombrie pt depasirea vitezei legale, 2 pct pe permis,am declarat ca eu conduceam, acum mai mi-a venit tot asa o comunicare sa declar cine era la volanul autoturismului pt depasirea cu 51 de km/h a vitezei locale.ce pot sa fac eu acum:sa declar alta persoana la volan,daca gasesc sau nu se mai poate sa imi mai faca nimic.va agrava starea dosarului sau doar daca se va termina bine cu dosarul si o sa obtin din nou permisu o sa imi fie suspendat din nou pt 90 de zile. scuzati-ma pt greseala din subiectul topicului.si multumesc anticipat pt orice ajutor
am fost oprit de politie cu numerele expirate la masina si cu permisul suspendat.am mai postat in urma cu cateva saptamani dar atunci nu am realizat gravitatea situatiei si nu am insistat.Va rog sa ma sfatuiti ce as putea sa fac pentru a scapa de cazier sau chiar puscarie.am doar 19 ani si cazier la varsta asta ma va distruge.puteti sa ma contactati la adresa pe mail sau pe messenger la adresa tomy0189@yahoo.com. Orice sfat, orice ajutor este bine venit
cat a durat pana ati primit citatia de la politie?
amenda administrativa cat ar fi?
Am fost oprit de politie pentru conducerea unui autoturism cu numere expirate, eu avand si permisul suspendat.
Se mai poate face ceva, sau trebuie sa astept pana ma anunta ceva politia?