avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Activitate MANUELA ROTARIU

Activitate MANUELA ROTARIU

Discuție plata impozit
buna ziua cum as putea sa mi platesc impozitul cand lucrez in alta tara si nu vin in tara pana la sfarsitul anului,are cineva vreo adresa sau vreun cont al administratiei financiare ARAD?multumesc
Răspuns la discuția casatoria cu un cetatean german
are 2 fete de 32 si 21 ani casatorite ,cu copii,care nu tin legatura deloc cu tatal lor si o sora in tara
Răspuns la discuția casatoria cu un cetatean german
buna seara ,revin,sunt casatorita de jumatate de an cu un cetatean german si locuim in Germania,daca se intimpla un accident si sotul meu nu mai este cat la suta imi revine din casa ce a fost cumparata inainte ca noi sa ne casatorim,multumesc
Buna seara,sunt casatorita cu un cetatean german,ce drepturi am in Germania si ce drepturi am pierdut in Romania.multumesc
Discuție faliment
buna ziua,am un PFA care are activitatea suspendata,care sunt pasii pentru a declara falimentul.multumesc
Răspuns la discuția impozit pe masina
nu sotul meu a mers pe incredere individul i a zis ,,lasa dl ca merg eu si o radiez si iti aduc actele
buna ziua,sotul meu a avut un SRD.un camion vechi si dupa ce l atinut vreo 3 ani fara sa l miste un cetatean care lucra la dezmembrari a venit si l a luat cu tot cu acte promitandu i sotului ca ii va aduce certificatul de radiere,lucru pe care nu l a facut si a plecat in AUSTRIA la lucru,din aceasta cauza noi aparem la primarie locala cu el in curte si platim impozit pe un lucru inexistent,l am cautat pe individ dar nu e de gasit .exista vreun document sau putem da o declaratie pe propia raspundere pentru a opri aceasta taxa care curge... curge si nu stim nici o metoda de a o intrerupe?va multumesc