avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Activitate smarandoiu

Activitate smarandoiu

Răspuns la discuția Inregistrarea unei convorbiri
Va multumesc pentru raspuns
Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoarea problema.As dori sa stiu daca inregistrarea unei convorbiri telefonice fara acordul unei parti si publicarea acesteia pe diverse site-uri este legala.Intra sub incidenta violarii secretului corespondentei?Multumesc
Răspuns la discuția obligatoriu?
Multumesc mult.
Discuție obligatoriu?
Buna ziua! Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu rmatoarea problema, va rofg frumos:detin un teren la tara pe care vreau sa cultiv capsuni si recolta sa o comercializez.Va intreb daca sunt obligata sa am acordul vecinilor pentru asta.
Va multumesc!
Va multumesc mult!
Mi-ati fost de mare ajutor.Cu ajutorul raspunsului dumneavoastra, am convins-o si pe dna notar ca a gresit.
Buna ziua!
Va multumesc mult pentru raspuns.
In certificatul de deces, domiciliul este Tg-jiu, iar locul decesului Este Berlesti.
Si explicatia notarului care mi-a intocmit procura este ca a trecut Berlesti in respectiva procura pentru ca este ultimul loc, ultimul ei domiciliu.Ceea ce mi se pare aberant deoarece ultimul ei domiciliu conform buletinului, este in Tg-jiu.
Notarul mi-a spus ca din punct de vedere juridic asa se scrie.Dar nu mi se pare logic.
multumesc!
Buna ziua!
Va rog sa ma lamuriti si pe mine.
Bunica mea a decedat.Domiciliul din Buletin este in Tg-jiu, insa locul decesului este Berlesti, jud Gorj.
Am mers la Un notar ca sa fac o procura generala, imputernicindu-mi mama sa se ocupe de toate demersurile in vederea acceptarii si dezbaterii succesiunii deoarece eu nu mai locuiesc in Tg-jiu, ci in Bucuresti.
Si aici intervine nelamurirea mea:notarul de la Bucuresti a scris in procura ca bunica mea decedata avea ultimul dpmiciliu la Berlesti dupa cum reiese din certificatul de deces.
Adica daca eu am domiciliul in Bucuresti si ma Duc in excursie la New york si mor, ultimul domiciliu este New york?
Va rog sa ma lamuriti si pe mine cum este corect din punct de vedere juridic.
Multumesc!