avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate Viana22

Activitate Viana22

Asa este, dar pentru evitarea aglomeratiilor la sediile ANAF, organele competente vor modifica din oficiu vectorul fiscal, prin urmare nu e nevoie sa mai mergeti la Fisc sa depuneti personal declaratia de mentiuni.

O zi buna!
Discuție cheltuieli
Buna ziua!

As dori sa stiu daca este cheltuiala deductibila : 50% din factura de energie, respectiv telefonie, in conditiile in care sediul social al SC este si domiciliul administratorului.

Multumesc anticipat! :D
Buna ziua!

As avea si eu o intrebare. Acum cateva zile am primit o amenda de la finante pentru nedepunerea bilantului contabil la 30.06.2009. Este adevarat ca nu l-am depus, insa firma si-a suspendat activitatea anul acesta. Mai cunosc si alte cazuri care nu au depus bilantul pe motiv ca nu au activitate de 4-5 ani. Intrebarea mea este : exista vreo modalitate de contestare a amenzii, dat fiind faptul ca nu a trecut atat de mult timp de la termen si exercitiul financiar nu s-a incheiat?

Multumesc anticipat! O zi buna tuturor!
Răspuns la discuția Contabili autorizati
=D> Multumesc foarte mult!
Buna ziua!

As avea si eu o intrebare... ea ar fi simpla, nu stiu cat de simplu e raspunsul : Cine poate sa dea examen de contabil autorizat? Doar cei cu studii superioare economice?? Daca am studii medii, cu atestat obtinut - Tehnician in activitati financiar contabile si experienta de minim 4 ani nu pot da? Am inteles ca inscrierea la stagiu e in iulie, iar examenul propriu-zis e in octombrie! Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un raspuns.

Multumesc anticipat!