avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate danadan77

Activitate danadan77

buna. angajatorii sunt obligati sa plateasca aceste tichete de cresa angajatilor care nu primesc indemnizatie de crestere a copilului? unde trebuie sa inaintez dosarul ptr asta? ce acte sunt necesare ptr completarea dosarului? si unde se depune acesta?va multumesc frumos.
BUNA ZIUA. as dori sa stiu va rog mai multe amanunte in legatura cu tichetele de cresa. nu beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului. am inteles ca acestea se dau de catre angajator. in ce masura? este obligat sa o faca daca eu depun cerere? am nascut pe 17 dec 08., si am doar 10 luni continue inainte de nasterea copilului. cum se procedeaza ptr primirea acestor tichete? va multumesc frumos.in cazul primirii celor 350 lei , voi mai primi si alocatia copilului in valoare de 200 LEI? o zi frumoasa tuturor si va multumesc ptr ajutor.
buna dimineata. sunt in concediu post natal.in febr s eimplinesc 12 luni continue pe cartea de munca. la nasterea copilului am avut doar 10 luni continue pe cartea de munca. din acest motiv probabil ca nu voi beneficia de banii ptr copil,600lei.sefii mei sunt de acord sa ma disponibilizeze ptr ca oricum nu mai au nevoie de postul meu. eu sunt de acord cu acest lucru. pot beneficia macar de somaj ?va multumesc frumos.
daca renuntam la sopronul care face obiectul procesului, si automat la proces, cartea funciara va fi pe urma in ordine?trebuie sa facem o cerere in acest sens?va multumim frumos.
am dori sa deblocam cartea funciara. cum se poate face acest lucru? trebuie sa renuntam la proces,care este procedura? va multumesc.
mama este in proces cu cineva din curtea in care locuieste. in curte exista un sopron ptr care se judeca, avandul pe acte, cu nr topografic, totul in regula, plateste impozit pe acest spatiu dar il foloseste abuziv altcineva.
la un moment dat, procesul a fost suspendat, din cauza ca pe rol a aparut un alt proces. persoana cu care suntem in litigiu a fost data in judecata si de fiicele acesteia.din acel moment, mamei mele i s-a blocat inscrierea in cartea funciara. este in regula acest lucru? pentru ca mama mea vrea sa vanda imobilul in care locuieste, si i s-a comunicat ca nu poate face acest lucru pana cand nu se deblocheaza cartea funciara. cine o poate face si care este procedura ptr deblocarea acesteia?
buna. am o intrebare f urgenta, si va multumesc tuturor celor care ma puteti ajuta. as dori sa sti in ce conditii se poate bloca o carte funciara a unui imobil si cine poate face asta? ptr ca avocata mea m-a anuntat ca mi s-a blocat cartea funciara. CUM O POT DEBLOCA????va multumesc f mult. o zi frumoasa in continuare tuturor.