avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate bebe_dianag

Activitate bebe_dianag

Discuție Succesiune
Am nevoie de un sfat. Defunctul, decedat inainte de 89, a avut 4 copii si a lasat 4 ha de pamant. dupa 90 copiii s+au inteles intre ei si fiecare a muncit cate un ha de pamant. Asta pana anul trecut cand cel mai nuc dintre copii, care a ramas in casa parinteasca, a decedat. De atunci sotia acestuia nu-i mai lasa pe ceilalti copii sa lucreze pamantul pana nu vin cu titlu asupra lui. Nu vrea sa se dezbata mostenirea. insa are un motiv intemeiat. A aparut cu un titlu de proprietate asupra intregului pamant, din 1995, obtinut prin reconstituirea dreptului de proprietate. Putea fi eleiberat acest titlu fara acordul celoralti mostenitori? Ce valabilitate are titlul? Cum poate fi atacat? Poate opera uzucapiunea in acest caz? va multumesc.
Discuție URGENT!
am si eu o intrebare. Cineva a facut o plangere impotriva mea la politia comunitara in legatura cu activitatea mea de administrator la o asociatie de locatari si cei de acolo nu vor sa-mi spune cine e acea persoana. Am dreptul sa stiu? Si daca da unde scrie? Va multumesc
Discuție URGENT!!!
am si eu o intrebare. Cineva a facut o plangere impotriva mea la politia comunitara si cei de acolo nu vor sa-mi spune cine e acea persoana. Am dreptul sa stiu? Si daca da unde scrie? Va multumesc

Mi-am dat demisia de curand, sunt in preaviz pana pe 1 februarie. Saptamana trecut[ am luat o adevreinta medicala fiindu-mi necesara le medic pt internare. dtiu ca adeverinta medicala e valabila 3 luni de zile. Mai este ea valabila in conditiile in care eu mi-am dat demisia? Va multumesc.