avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate anca_ay

Activitate anca_ay

Răspuns la discuția coduri CAEN pentru cofetarie
Buna ziua!sunt interesata de acest subiect si as vrea sa va intreb de unde as putea sa iau mai multe explicatii ale codurilor caen,mai exact ce cuprind ,de ex acesta 5630-barul poate avea cafea,preparate de lichioruri.etc ,dar si alte informatii.multumesc frumos!!:D
Răspuns la discuția dobandirea cetateniei romane
Buna ziua!am vazut mesajul postat de dvs si vreau sa intreb urmatoarele:la examenul pentru verificrea cunostintelor din geografia, istoria ,constitutia Romaniei ati gasit pe undeva niste intrebari orientative?am auzit ca sunt pe internet dar nu stiu unde #-o.Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Recuperare TVA
Da cat poti....ia cat iti trebuie!!!:D
Răspuns la discuția Recuperare TVA
buna seara!sunt noua in domeniul contabilitatii si as avea nevoie de putin ajutor:sunt interesata de recuperarea tva-ului si nu stiu cum se procedeaza,dar cred ca din declaratia 100(declaratia privind tva--ul ) se vede care este sume negativa /suma de recuperat.Insa inainte de a ajunge la administratie financiara as vrea sa stiu care sunt dejavantajele acestiu procedeu si care sunt pasii de urmat.multumesc anticipat
Sunt noua pe aici dar si in contabilitate,va rog sa mi spuneti de unde sau cine ar putea sa-mi dea informatii pentru a deveni expert contabil?momentan sunt in ultimul an de facultate,apoi ce ar mai trebui sa fac pentru a deveni expert contabil?multumesc anticipat!