avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate iftimiciuc vasile

Activitate iftimiciuc vasile

Răspuns la discuția conducere sub influenta alcoolui
Salut tuturor am si eu o intrebare , Ma puteti ajuta ? Care ati mai intimpinat la fel .Alcool la volan , alcolemia 0,81,5 calculata de IML 1,15 am avut avocat de la inceput ,am ajuns in instanta pe 17 martie prima infatisare .La ce sa ma astept?Se da sentinta din prima? La ce costuri (EURO )sa ma astept ?Precizez am dat la AVOCAT 700 lei ca am fost cu el pe politie parchet pentru audieri . Multumesc anticipat. Am sperat la NUP.Nu am mai avut nici o amenda in viata mea /
Răspuns la discuția Dosar penal pentru alcool
Dupa aproape un an am primit sentinta {in 17 martie am avut instanta ] am primit un an cu suspendare.Intrebare ,de cind se ia in considerare ,de la data cind am facut greseala ,sau de la data sentintei .?
Răspuns la discuția 1l vin ... peste 0.80 in sange?
Doua beri si 50g tuica 0,82 g alcoolemie 1,70 inaltime 66kg
Răspuns la discuția Dosar penal pentru alcool
Va multumesc ,dar ce inseamna art 81 _82 si cat timp ar mai dura .Sunt constient fapta comisa ,dar au trecut 9,5 luni de atunci si fara odecizie finala

Mesaj alcoolemie 0,53 in fiola la probe biologice prima 0,90 adoua 0,63 mi sa spus alcoolemia este de 0,81,5 politia trimite dosarul la iml mai 2008 primesc raspuns in august citez[nu putem efectua alcoolemia pt ca nu stim timpul care a trecut de cind am baut 2 beri si 50 tuica]si dosarul a fost trimis la procuror care la rindul sau la trimis la iml . Am primit citatie in ianuarie 2009 de la procuror si ma inf ca alcoolemia este de 1,15.Intrebare?Cum au calculato acum?Si la ce sa ma astept? VASILEwww.avocatnet.ro/images/smil...