avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1270 soluții astăzi
Forum Activitate doargaby

Activitate doargaby

am 15 ani vechime in munca in Romania si 3 ani cotizati in Spania si as vrea sa stiu ce acte si care e demersul sa-mi trec anii lucrati in strainatate la vechimea din tara si daca e adevarat ca un an lucrat in strainatate se considera un an jumate la vachime ,in tara Multumesc anticipat
as dori sa stiu cum pot renunta la partea mea de propietate dintr-un apartamen,in favoarea fiicei mele majore,tinind cont ca sant copropietara 50%-50% cu sotul meu.se poate prin vinzare-cumparare sau donatie?multumesc anticipat
se ajunge la executare silita dar nimeni nu spune ca vodafon sau firma recuperatoare te avertizeaza ca ai creante decat peste ani cand majorarile depasesc sume rezonabile. un amic a fost avertizat ca i se pune sechestru decat dupa 2-3 ani cand de la o datorie de 25 ron s-a ajuns la ceva de ordinul milioanelor si ai castig in instanta...vi se pare normal?
dupa demisie cu art 79 alin 1 si 7 de la ENEL te poti reangaja in sistemul energetic?deci in cadrul aceleasi companii .nu am gasit niciunde in codul muncii ceva care ar zice ca nu e posibil,dar in momentul demisiei mi sa spus ca timp de 5 ani nu e posibil sa ma reangajez in sistemul energetic.mentionez ,nu am plecat cu plati compesansatorii ci cu art 79 alin 1 si 7